Projekty Łazienek Lublin – Firma Arte Projektowanie Wnętrz z Lublina specjalizuje się w zagospodarowaniu kąpielowej strefy domu, jaką jest łazienka. Jej projektowanie zawsze stanowi wyzwanie, z uwagi na ograniczoną przestrzeń, oraz sanitarna podłączenia. Zawsze przy projektowaniu wnętrz uwzględniamy styl życia domowników, ich oczekiwania względem łazienki i mocno określamy funkcję, jaką ma ona dla nich pełnić. Projektujemy łazienki zarówno w stylu nowoczesnym jak i tradycyjnym, także rustykalnym, minimalistycznym czy loftowym – wszystko w zależności od upodobań klienta. Zadzwoń do nas i stwórz z nami swoją wymarzoną łazienkę.

komfortowe łazienki lublin

Firma Arte Projektowanie Wnętrz z Lublina, ma na swoim koncie wieloletnie doświadczenie i kilkaset projektów łazienek za sobą. Gdy pytamy klientów, przed przystąpieniem do projektowania łazienki, jaka powinna być ich wymarzona łazienka? Często słyszymy – komfortowa, wygodna, taka na lata, żeby szybko się nie znudziła, funkcjonalna. Często z uwagi na mały metraż pomieszczenia, klienci proszą o optyczne jej powiększenie. Jak to zrobić? My podpowiadamy na co zwrócić uwagę, by łazienka spełniała wszystkie nasze oczekiwania.sedes/bidet) od strefy wilgotnej ( pozostała część łazienki)

  1. Powinna być funkcjonalna – nie od dziś wiadomo że łazienka to nie tylko strefa do mycia ale również miejsce odprężenia i relaksu. Jednocześnie często suszarnia ubrań i bielizny, dlatego warto przemyśleć to każdy szczegół tak by pogodzić część relaksacyjną łazienki z częścią gospodarczą. Idealnie oddzielić strefę mokrą ( czyli umywalka, wanna/kabina oraz sedes/bidet) od strefy wilgotnej ( pozostała część łazienki)

2. Ważne – okno w łazience. Jego obecność nie tylko doświetli nam jej wnętrze, obniży rachunki za prąd ale pozwoli uatrakcyjnić nam łazienkę poprzez odpowiednią dekorację okna no roleta rzymska czy zazdroska. Kolejna zaleta okna w łazience, to efektywna wentylacja dla zdrowia.Obecność okna w łazience, pozwoli nam swobodnie wietrzyć pomieszczenie, a nawet minimalnie uchylone da duże efekty i pozwoli zapobiec rozwojowi niechcianych i niezdrowych nalotów.

3. Pralka w łazience – ukryta. Jeśli w łazience musi pozostać pralka, warto ją zabudować tworząc oddzielną strefę, w której znajdą się także wszystkie środki piorące. Takie rozwiązanie jest estetyczne i praktyczne

4. Styl łazienki powinien korespondować z całym domem. Kolorystyka, charakter łazienki powinna nawiązywać do pozostałych wnętrz mieszkania/domu.

5. Lustro – ważny element łazienki o cechach aranżacyjnych i funkcjonalnych. Idealnie dobrane będzie praktyczne a dodatkowo może okazać się sprzymierzeńcem w kształtowaniu przestrzeni.

6. Odpowiednie oświetlenie –  ten nieodzowny elemente w aranżacji łazienki, poprzez odpowiednio dobrane lampy nie tylko poprawi komfort życia codziennego, ale pozwoli również wykreować idealną atmosferę we wnętrzu.

projekty małych łazienek Lublin

Często zdarza nam się projektować łazienki, których metraż staje się dla nas wyzwaniem. Musimy bowiem pomieścić wszystkie funkcje łazienki na małej powierzchni i najlepiej jeszcze ją optycznie powiększyć, by mieć odczucie nieograniczającej nas przestrzeni. Jednym słowem mała łazienka, wymaga dobrego projektu. Oto nasze porady, jak zaplanować i urządzić małą łazienkę.

1. W małej łazience prysznic umieszczamy na ogół w rogu pomieszczenia, więc dobrym wyborem jest  narożna kabina. Jeśli natomiast dysponujemy w łazience wnęką, zamiast kabiny można z powodzeniem wybrać prysznic bez brodzikowy.

2. Lustra i wszelkie błyszczące powierzchnie, a także przezroczyste i półprzezroczyste materiały powiększą optycznie małe pomieszczenie.

3. W małej łazience kolory powinny być jasne, a na wprost wejścia do łazienki najlepiej umieścić umywalkę z lustrem

4 Jeśli nie możesz się zdecydować, czy wstawić wannę, czy prysznic, możesz zastosować parawan nawannowy, który pozwoli w estetyczny sposób połączyć funkcję kąpielową i prysznicową.

5 By nie wstawiać niepotrzebnych mebli, warto zdecydować się na wieszaki na ścianie, albo na drzwiach oraz na podwieszane meble przysufitowe, dzięki czemu jest przestrzennie.

Przykładowe projekty łazieniek