Projekty Sypialni Lublin – Firma Arte Projektowanie Wnętrz z Lublina profesjonalnie zajmie się organizacją przestrzenną Twojej sypialni, czyli najważniejszego zapewniającego wypoczynek pomieszczenia w Twoim mieszkaniu. Niezbędne, a nawet kluczowe jest tutaj zachowanie harmonii pozwalającej na odpływ codziennego stresu i pomocy w wyciszeniu się do snu. Uwzględniając styl życia naszych klientów staramy się rozplanować wszystko wedle ich upodobań, przemycając do projektu elementy dające źródło ukojenia przed wieczornym snem. Możemy zaaranżować Twój wystrój w stylu nowoczesnym, tradycyjnym, minimalistycznym bądź loftowym adekwatnie do przedstawionych potrzeb. Zadzwoń do nas i stwórz z nami swoją wymarzoną sypialnię. 

Komfort sypialni lublin

Firma Arte Projektowanie Wnętrz z Lublina ma w swoim portfolio wiele projektów sypialnianych. Nasi klienci mogą bazować na naszym doświadczeniu i tym samym czerpać wieloletnie korzyści z pracy wkładanej w realizowane projekty. Podejmując się zlecenia musimy wyjść naprzeciw wszystkim oczekiwaniom klienta oraz zmaksymalizować użyteczność jaką powinna zapewnić swoim właścicielom sypialnia. Dlatego właśnie, dążymy do podpowiadania i sugerowania stosownych rozwiązań abyście mogli w pełni cieszyć się zasłużonym komfortem. 

  • Łóżko i materac jako podstawa wyjściowa przy planowaniu przestrzeni sypialnianej

Główną rolą przy gospodarowaniu przestrzennym naszej sypialni jest rozmieszczenie łóżka. Jeśli w pokoju mamy mało miejsca to możemy Dosunąć łóżko do bocznej ściany tak aby zyskać na przestrzeni. Natomiast jeśli nasza sypialnia dysponuje większym metrażem warto zapewnić dostęp z obu stron. Jak wygląda sprawa z doborem materaca? Otóż, powinno wybrać się jego rodzaj: piankowe czy kieszonkowe oraz określić stopień jego twardości, która występuje w skali od H1 do H4. Najkorzystniejszy dla par jest materac piankowy zapewniający izolacje ruchów jednej osoby od drugiej. Przemieszczenie się jednej osoby jest wytłumiane pianką materaca, w związku z tym druga nie odczuwa na swojej powierzchni jakichkolwiek drgań mogących zaburzyć jej sen. Przechodząc do twardości materaca, najpopularniejsze są średniotwarde. Im większą wagę mamy tym bardziej miękką strukturę powinniśmy dobierać, tak aby zachować komfort, a jednocześnie się nie zapadać.

  • Postaw na oświetlenia inne niż lampa sufitowa
Jednolity punkt światła padający z góry psuje klimat sypialniany. Nadmiar światła przed położeniem się do łóżka będzie nas wybudzał i powodował dyskomfort zarówno przed jak i po spaniu. Nie sugerujemy, aby nie montować takiego oświetlenia lecz dostrzec sposobność implementacji innych punktów oświetleniowych. Oświetlenia ledowe, zwykłe lampki nocne czy zyskujące na popularności lampki choinkowe na stałe przechodzące do wystroju mieszkań mogą wytwarzać adekwatną do potrzeb ilość światła dając tym samym więcej przyjemnego dla oka światła.
  • Przywiąż wagę do kolorytu w sypialni
Z racji pełnionej funkcji w sypialni powinniśmy uświadczyć neutralności. Z zasady powinniśmy ograniczyć ekspansję żywych kolorów z pokoju dziennego. W zależności od ilości przestrzeni jaką dysponujemy dobieramy kolory. Wedle norm im mniejszy mamy pokój tym jaśniejsze powinny być barwy. Wielkie sypianie z adekwatnie dużymi oknami, przez które mogą wpadać promienie słoneczne dają sposobność ubrania się ciemniejsze barwy. Jeśli się uprzemy i mamy zamiar złamać tę prawidłowość można zastosować trik z lustrami – zapewnią one lepsze rozchodzenie się promieni światła po mieszkaniu a tym samym optycznie powiększy naszą przestrzeń.
  • Funkcjonalność dzięki szafce nocnej

 Szafka nocna jest bardzo wskazanym meblem, na którym może znaleźć się nasza biżuteria, telefon, klucze, portfel czy inne przedmioty które cały czas ze sobą nosimy. Nie będziemy wtedy rozrzucać ich sobie po całym mieszkaniu a później szukać. Dobrze rozbudowana szafka może wyeliminować nam z głowy pomysł zakupu niepotrzebnej komody, która zakłócałaby swoją obecnością komfort przestrzenny.

  •    Inne wskazówki

Pamiętajmy, że sypialnia powinna być zorganizowana tak aby swoją użytecznością zachęcała nas do pójścia spać. Niby to jest oczywiste, ale wiele osób umieszcza w swoich sypialniach przedmioty nie mające związku ze snem. Nie wstawiajmy tam skupiających na sobie uwagę obiektów. Aranżując przestrzeń znajdźmy miejsce dla kojącej zieleni pod postacią roślinki doniczkowej.  

Sypialnia na poddaszu

Dość często klienci decydują się na zaaranżowanie sypialni w górnej kondygnacji budynku czyli na poddaszu – w zacisznym miejscu domu. Warto jednak wcześniej wiedzieć jakie aspekty wziąć pod uwagę, aby osiągnąć idealny efekt w postaci komfortowej i przytulnej sypialni. Bardzo ważne jest w sypialni na poddaszu oświetlenie, warto zadbać o to żeby dopływ naturalnego światła był jak największy. Tutaj bardzo pomocne będą okna dachowe. Kolejny ważna sprawa przy zagospodarowaniu sypialni na poddaszu to zadbanie o odpowiednie ocieplenie skosów oraz ich akustyczne wytłumienie. Sprawdzi się tutaj świetnie izolacja w postaci pianki poliuretanowej lub wełny mineralnej. Pozostaje również do zaplanowania kwestia łazienki. Nawet jej nieznaczny rozmiar, ale umieszczony niedaleko sypialni zapewni nam komfort. 

Idealne sypiania to taka która jest szyta na miarę potrzeb, idealnie pasująca do jej użytkowników i ich charakteru oraz oczekiwań. Częstym wyzwaniem sypialni na poddaszu są istniejące na nim skosy. Obowiązkowo unikamy lokalizacji łóżka pod bardzo niskimi partiami pomieszczenia. Mamy wówczas gwarancję że wstaniemy bezpiecznie z łóżka, nie uderzając głową w skos. Można rozważyć również umieszczenie łóżka przy ściankach szczytowych. Skosy poddasza mogą nam służyć jako głębokie miejsce na szafki, gdzie schowamy nasze sypialniane skarby i drobiazgi. Serce sypialni czyli łóżko powinno być wygodne, by zapewnić długi i dobry sen, idealnie dobrane do liczby i długości użytkowników. Idealne uzupełnienie stanowią dobrane do łóżka meble i elementy dekoracyjne. Dość dużą popularnością cieszą się projekty w stylu nowoczesnym ale również minimalistycznym.

 

Projekty małych sypialni

Mała sypialnia to dość często spotykane rozwiązanie w blokach. Z reguły na miejsce w którym najmniej przebywamy i w którym nie potrzebujemy przestrzeni na komunikację, przeznaczany jest najmniejszy metraż. Nie jest jednak powiedziane, że mała sypialnia ma być niewygodna. Da się to osiągnąć jeśli tylko postawimy na minimalizm i zasadę “im mniej tym lepiej”. Czasami uda się wstawić łózko i stoliki nocne, są też jednak takie pomieszczenia, gdzie zmieści się łóżko, a wówczas o istocie sypialni stanowią dekoracje. Sypialnia to miejsce relaksu, spokoju i wyciszenia po całym dniu. Stawiamy tu zatem na jasne stonowane, spokojne kolory : beże, szarości i odcienie bieli. Zdecydowanie wskazana tu jest rozwaga w stosowaniu krzykliwych, odważnych kolorów. Pamiętajmy w sypialni  o wygodnym łóżku i dodatkowym oświetleniu przy zagłówku, które pozwoli na lekturę przed snem. Jeśli dysponujemy miejscem w sypialni warto wybrać nocne szafki – tu wskazane lekkie modele na nóżkach. Możemy również pomyśleć o zamontowaniu lustra na drzwiach, które optycznie powiększy pomieszczenie. Unikajmy ciężkich i obfitych zasłon i firan. Tutaj świetnie sprawdza się dekoracyjne rolety czy też żaluzje. W sypialni niewielkich rozmiarów sprawdzą się również półki pod sufitem lub podestem. Podsumowując – mała sypialnia nie oznacza braku wygody i komfortu. Może jest bardziej wymagająca w aranżacji, niemniej jednak opcji i pomysłów na jej aranżację jest wiele. 

 

Projekty Wnętrz

IBS Bank Spółdzielczy w Izbicy

Projekt 2021
realizacja 2021-22
powierzchnia: 600m2
Projekt przestrzeni biurowych i sali obsługi klientów.
Zaprojektowany z wykorzystaniem solidnych mebli marki Mikomax.
Kolorystyka mebli tapicerowanych nawiązuje bezpośrednio do barw firmowych banku.

Czytaj więcej »

Wykonanie projektu pod Lublinem

DOM POD LUBLINEM Otwarta przestrzeń dzienna tworząca kuchnię, jadalnię i salon. Całość w naturalnych kolorach z podłogą marmurową. Brak dużych kontrastów kolorystycznych zgodnie z sugestią

Czytaj więcej »

Sala szkoleniowa w Lublinie

Sala szkoleń w Lublinie Sala szkoleniowa, zaprojektowana w starej kamienicy w centrum Lublina. Ze względu na sporą przestrzeń pomieszczenia została zaprojektowana ściana mobilna, która zapewnia

Czytaj więcej »